12 kwietnia 2021
Publikacje

Sundose zapowiada międzynarodową ekspansję

Notujemy regularny wzrost biznesu, czym zjednujemy sobie inwestorów i regularnie pozyskujemy kolejny kapitał na rozwój” – mówi Michał Gołkiewicz, współzałożyciel Sundose, nowej spółki portfelowej ARIA. Na łamach Pulsu Biznesu zapowiada międzynarodową ekspansję.

Sundose to platforma e-commerce D2C oferująca spersonalizowane suplementy diety. Spółka obsługuje dziś przede wszystkim polskich klientów, ale uaktywniła się już w Wielkiej Brytanii, Niemczech i we Włoszech. „Firma obsługuje niespełna 10 tys. klientów miesięcznie. Jej roczne przychody oscylują wokół 10-12 mln PLN” – informuje w artykule Gołkiewicz. „Sundose prowadzi sprzedaż wyłącznie w kanale online, nie wyklucza natomiast innych sposobów dotarcia do klientów w przyszłości” – dodaje Puls Biznesu.

W ostatniej rundzie finansowania, w której wzięła udział ARIA, a także Atmos Ventures, DX Ventures, Investible, Polipo Ventures, spółka pozyskała 6 mln USD. Kapitał ten przeznaczony zostanie na ekspansję międzynarodową. „Sprzyjać firmie może fakt, że personalizacja w doborze suplementów diety jest nowością także za granicą, m.in. w Europie Zachodniej” – zauważa Puls Biznesu.

Poza wejściem na rynki zagraniczne głównym kierunkiem rozwoju Sundose, jest skupienie się na kluczowym aspekcie produktu, jakim jest silnik personalizacji. Firma planuje włączyć diagnostykę medyczną do układania indywidualnych receptur mieszanek. Trwają również prace nad interface’em na urządzenia mobilne. Dzięki niemu klient będzie mógł za pomocą telefonu i kilku kliknięć modyfikować recepturę aktualizując swoje dane do wywiadu.

Więcej w artykule Pulsu Biznesu pod linkiem.

Powrót