12 stycznia 2021
Wydarzenia

SDA z kolejnym sukcesem na koncie!

Software Development Academy może się pochwalić kolejnymi sukcesami w swoim portfolio. Po udanym wejściu do Czech, gdzie SDA uruchomiło dwa kursy, spółka wygrała kontrakt na dostawę usług w Albanii.

Wraz z Albanian-American Development Fundation spółka poprowadzi projekt SDA by Protik, który ma na celu wsparcie zatrudnienia oraz rozwoju karier specjalistów z branży ICT na rynku albańskim. Ponad 1500 osób będzie miało możliwość zdobycia kompetencji z zakresu programowania dzięki ponad 10o kursom, które zostaną przeprowadzone w ciągu najbliższych pięciu lat. 14 października w Tiranie odbyła się uroczysta inauguracja projektu, wzięli w niej udział m.in. premier Albanii, burmistrz Tirany oraz zarząd AADF.

Jesteśmy dumni z tego, że możemy być częścią tego przedsięwzięcia i zmieniać sposób, w jaki przyszli specjaliści IT zdobywają nowe kompetencje” – mówi Piotr Mazur, wiceprezes SDA.

Spółka nie ogranicza się jednak do rodzimego rynku europejskiego, jej usługi znajdują zainteresowanie na innych kontynentach – w ostatnim czasie zostały uruchomione dwa kursy programistyczne na Filipinach.

Software Development Academy jest wiodącą firmą na rynku bootcampów programistycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Fundusz ARIA Nowych Technologii zainwestował w SDA w 2019 roku. Kapitał z inwestycji przeznaczono na ekspansję międzynarodową oraz przyspieszenie sprzedaży w Polsce, co pozwoliło umocnić pozycję lidera na rodzimym rynku. W 2020 firma zaczęła coraz bardziej dywersyfikować usługi poprzez wprowadzenie szkoleń online.

Powrót