14 sierpnia 2019
Publikacje

SDA realizuje kolejny program szkoleniowy – Pekao TechLab

Software Development Academy (SDA) wyszkoli dla Banku Pekao 15 osób. Absolwenci kursu będą mogli od razu podjąć pracę w departamencie rozwoju systemów przy centrali Pekao w Warszawie. Zajmą się m.in. programowaniem nowych funkcjonalności w aplikacjach bankowości elektronicznej i mobilnej – informuje „Puls Biznesu”.

Szkolenie przeznaczone jest dla studentów lub osób z wykształceniem wyższym technicznym oraz doświadczeniem w programowaniu w technologii HTML, CSS i JavaScript. Koszty kursu pokrywane są przez Bank. – Pekao TechLab jest z jednej strony odpowiedzią na obecną sytuację na rynku pracy, z drugiej – próbą kształtowania trendów w tym obszarze. Projekt może być ciekawą alternatywą dla procesów rekrutacyjnych i szansą dla młodych osób, by weszły na dłużej do świata IT – mówi Olga Przeździak z biura rekrutacji i zarządzania wizerunkiem pracodawcy w Banku Pekao. 

Nie jest to pierwszy korporacyjny klient SDA, podobne szkolenie przeprowadzono już np. dla Nordei. Na co dzień spółka realizuje własne kursy programistyczne, z których skorzystało już około 5 tys. osób w Polsce i ponad 1 tys. w Europie. SDA stawia na międzynarodową ekspansję i dostrzegła szansę na Wyspach, gdzie obecna sytuacja mobilizuje mieszkających tam Polaków do rozwijania swoich umiejętności i podnoszenia kwalifikacji. – Odkryliśmy, że wielu Polaków mieszkających w Londynie, obawiając się skutków brexitu, już teraz szuka możliwości poszerzenia kompetencji zawodowych m.in. o umiejętności programistyczne. Będą ich atutem w rozmowach rekrutacyjnych, bez względu na to czy zdecydują się wrócić do Polski, czy pozostaną w Wielkiej Brytanii. – wyjaśnia w artykule Michał Mysiak, CEO SDA.

Pełna treść artykułu znajduje się pod linkiem.

Powrót