22 czerwca 2020
Publikacje

SDA pokonuje światowych gigantów!

Spółka portfelowa ARIA z kolejnym sukcesem na koncie. Software Development Academy wygrała kontrakt warty miliony złotych, dzięki któremu wejdzie ze swoim programem szkoleń na rynek albański. O ten kontrakt rywalizowała z największymi potentatami z branży, między innymi z General Assembly – pisze Business Insider.

Prowadzenie szkoleń w Albanii może brzmieć niepozornie, ale jest to jeden z większych projektów tego typu realizowanych w tym państwie. Komisja Europejska szacuje, że gospodarka Starego Kontynentu może potrzebować 1 mln nowych programistów do końca roku 2020.

Piotr Mazur (VP SDA): „Kierunek naszej ekspansji nie jest klasyczny. Sama nasza obecność w tym kraju jest dość ciekawa. Zostaliśmy wybrani spośród innych akademii programowania przez Albanian-American Development Foundation, która jest lokalnym operatorem i grantodawcą środków z puli USAID (United States Agency for International Development), mających na celu modernizację i podniesienie potencjału gospodarki albańskiej. AADF ściąga na rynek albański sprawdzone europejskie koncepty posiadające social impact”.

„Według SDA ich partner zapewni dostęp do przestrzeni szkoleniowych we współpracy z władzami miasta Tirana oraz organizacją pozarządową Protik – lokalnym hubem technologiczym. Ma to być swego rodzaju zachęta inwestycyjna, ponieważ laboratoria do nauki programowania znajdują w nowoczesnym budynku w sercu Tirany. Poza tym Albanian-American Development Foundation dofinansuje nowym kursantom znaczącą część kosztu kursu”.

„Wchodzimy więc na ten nieodkryty rynek z dużym komfortem, który pozwala nam się skupić na tym co najważniejsze – sukcesie naszych absolwentów” przekonuje Piotr Mazur.

Michał Mysiak (CEO SDA): „Widzimy, że etap przekonywania osób, że programowania da się nauczyć nawet bez wcześniejszego doświadczenia mamy już za sobą. Teraz do naszej oferty wprowadzamy produkt premium. Będą to tzw. kursy full immersive – dzień w dzień po osiem godzin z mentorem, który będzie dedykowany do każdej osoby z osobna. Najpierw będziemy wybierać indywidualną ścieżkę nauki, by później każdy kursant w miarę potrzeb otrzymał również silne wsparcie motywacyjne, które w procesie nauczania jest niezwykle ważne. To najwyższa światowa półka w obszarze nowoczesnych form edukacji technologicznej. Jesteśmy z tego produktu bardzo dumni”.

Software Development Academy to polska firma szkoleniowa – największa w tej części Europy – założona przez Michała Mysiaka i Piotra Mazura. Swoje kursy prowadzi w 35 miastach w 11 państwach. Szacuje się, że spółka ma szansę zamknąć wartość przychodów na Starym Kontynencie na poziomie 28 mln zł – jest to ponad dziesięciokrotnie wyższy wynik niż w roku 2018 (2,3 mln zł). Sprzedaż kursów w kraju również rośnie, w tym roku może zbliżyć się nawet do 40 mln zł.

Pełna treść artykułu dostępna pod linkiem.

Powrót