11 lutego 2021
Publikacje

Najważniejszy trend w obsłudze klienta według Livespace

Rok 2020 wymógł na przedsiębiorcach wprowadzenie szybkich zmian w wielu obszarach związanych z prowadzeniem biznesu. Dotyczyły one modyfikacji sposobu pracy, wykorzystywanych narzędzi do komunikacji, podejścia do klienta i jego obsługi. Portal klientnaszfan.pl zapytał ekspertów, co ich zdaniem będzie największym trendem 2021 roku w zakresie obsługi klienta.

Swoimi przemyśleniami podzielił się Łukasz Kupiec – Head of Custommer Success, Livespace. Zwraca on uwagę na to, że przekształcenie organizacji pracy nie było zmianą tymczasową, a w dobie pandemii zarządzający mocniej kontrolują budżety, uważniej śledzą wskaźniki rentowności oraz jakość pracy. Prowadzi to do wzrostu znaczenia tworzenia skalowanych procesów oraz budowania odpowiednich zespołów.

„Zwracając przy tym uwagę na fakt, że w okresie popularyzacji pracy zdalnej chętniej rekrutujemy specjalistów niezależnie od ich miejsca zamieszkania, sądzę, że w 2021 roku zaobserwujemy trend powstawania mniejszych, lecz lepiej zorganizowanych i wykwalifikowanych zespołów szeroko pojętej obsługi klienta. Z jednej strony mocniej automatyzujących support, z drugiej strony zachowując “ludzką twarz” kosztem na przykład czat-botów.” – dodaje Kupiec.

Pełen artykuł dostępny pod linkiem.

Powrót