06 października 2020
Komentarze

Jak radzić sobie z kryzysem związanym z COVID-19? Michał Skurowski w wywiadzie dla REBOUND 2020.

Livespace, spółka portfelowa ARIA, nie poddała się kryzysowi związanemu z pandemią koronawirusa. Michał Skurowski, jeden z twórców nowej generacji CRM, postanowił o tym opowiedzieć w ramach projektu REBOUND 2020.

Na skutek kryzysu ekonomicznego związanego z pandemią wiele firm boryka się ze spadkiem sprzedaży, koniecznością restrukturyzacji i porzucenia lub zmiany dotychczasowych sposobów pozyskiwania klientów. Wiele przedsiębiorstw, ze względów finansowych, zostało zmuszonych do pozbycia się doświadczonych i wykwalifikowanych pracowników.

Jak spółka Livespace poradziła sobie w tym trudnym czasie? „Nie było jednej najważniejszej decyzji, która oznaczałaby jakiś wyraźny punkt zwrotny w życiu firmy czy jej strategii. (…) Skontaktowaliśmy się z naszymi klientami, staraliśmy się zrozumieć ich sytuację i dopasować do nowych realiów rynku nasze działanie. Wprowadziliśmy np. specjalną ofertę dla klientów w najtrudniejszej sytuacji, można było okresowo zmniejszyć opłaty lub zawiesić korzystanie i płatności. Wiedzieliśmy, że to bezpośrednio wpłynie na nasze wyniki, jako firmy, ale mieliśmy silne przekonanie, że efekty pandemii możemy pokonać tylko działając z naszymi klientami ramię w ramię jako partnerzy” – mówi Skurowski.

Zapytany o przewidywaną przyszłość spółki Livespace, odpowiada: „Kryzys gospodarczy, który od niedawna jest faktem i który raczej będzie postępował w najbliższych miesiącach spowoduje, że firmy będą zmuszone wprowadzać zmiany w kluczowych obszarach. W tym oczywiście w sposobie sprzedaży. Uważam, że to dla nas doskonała okazja, by udowodnić wartość, jaką dajemy naszym klientom i to, jak bardzo jesteśmy im potrzebni.

 

 

 

Powrót