30 marca 2021
Wydarzenia

Inuru prezentuje interaktywne opakowania napojów

Inuru, spółka portfelowa ARIA, zaprezentowało wideo promujące wejście na rynek nowych interaktywnych produktów. Od teraz napoje będą zachwycać nie tylko smakiem, ale też innowacyjnymi, podświetlanymi etykietami.

Inuru przedstawiło film promujący nowe rozwiązanie skierowane do barów, restauracji i punktów sprzedaży. Niemiecki aktor filmowy polskiego pochodzenia, Adrian Topol, wraz z CEO Inuru, Marcinem Ratajczakiem, zaprezentowali opakowania reagujące na dotyk, ruch i dźwięk. Etykiety napojów mogą świecić podczas dotykania, mrugać w rytm muzyki lub podświetlać się, gdy ktoś obok nich przechodzi. Aby tego dokonać, Inuru umieściło cały mechanizm OLED w cienkiej papierowej etykiecie. Ponieważ jest ona wytrzymała, odporna na wielokrotne zginanie oraz niskie i wysokie temperatury, łatwo zaadaptować ją z każdą powierzchnią.

Rozwiązania Inuru nadają nowe znaczenie marketingowi produktowemu, pozwalając markom wyróżnić się na rynku poprzez niestandardowe doświadczenia konsumenckie. Spółka pracuje nad wprowadzeniem wyświetlaczy wideo na opakowania, tak aby zawartość mogła być zmieniana w czasie rzeczywistym i na żądanie. Warto wspomnieć, że Inuru dba także o kwestie środowiskowe – interaktywne opakowania są przystosowane do ponownego wykorzystania, zmniejszając tym samym ilość odpadów.

Start-up rozwija technologię ultracienkich wyświetlaczy OLED, możliwych do zintegrowania z dowolną powierzchnią – również z książkami, urządzeniami elektronicznymi czy odzieżą. Etykiety tworzone przez Inuru charakteryzują się wyjątkową jasnością i możliwością recyklingu.

ARIA zainwestowała w spółkę w ubiegłym roku, przeznaczając 10 mln zł na zwiększenie produkcji oraz ekspansję na nowe rynki. Inuru ma na swoim koncie współpracę m.in. z Coca-Colą i Disney, w wyniku której powstała linia podświetlanych butelek, promujących premierę nowego filmu Star Wars.

Kliknij tutaj, by zobaczyć film. 

Powrót