18 marca 2021
Publikacje

Grzegorz Żebrowski o OLED: „Rynek jest perspektywiczny”

Wyświetlacze OLED są w porównaniu do poprzedników wydajniejsze, cieńsze, bardziej ekologiczne dzięki wykorzystaniu organicznych materiałów, a także plastyczne, co pozwala dowolnie je zakrzywiać.” – mówi Grzegorz Żebrowski, Investment Manager ARIA, w artykule Pulsu Biznesu.

Grzegorz Żebrowski wypowiedział się jako ekspert w artykule dotyczącym komercjalizacji autorskiego produktu firmy Noctiluca. Marka projektuje i syntezuje emitery – związki chemiczne, które stanowią podstawowy element ekranów OLED.

Czym wyróżniają się wyświetlacze OLED? Ich bardzo mała grubość i niska waga pozwalają na zakrzywienie ekranu i zastosowanie go na elastycznych powierzchniach. Fundusz ARIA już w ubiegłym roku zainwestował w tę technologię, powiększając swój portfel o spółkę Inuru. Firma wykorzystuje technologię OLED przy produkcji opakowań, ulotek, odzieży i urządzeń elektronicznych. Na swoim koncie ma m.in. współpracę z Coca-Colą, dla której stworzyła i wyprodukowała podświetlane butelki w ramach kampanii z wytwórnią Disney.

Zrobienie ekranu OLED grubego nawet na 1 mm jest niezwykle trudne, dlatego producentów jest niewielu. Firm dostarczających materiały działa trochę więcej, ale cały rynek jest perspektywiczny.” – wyjaśnia w Pulsie Biznesu Żebrowski.

Wartość rynku OLED w 2020 r. według szacunków Display Supply Chain Consultans wynosi 37,6 mld USD, notując tym samym wzrost o 35% w stosunku do roku poprzedniego. Przewiduje się, że jego wartość będzie rosnąć w 20% tempie.

Zachęcamy do zapoznania się z treścią całego artykułu.

Powrót