04 lipca 2019
Publikacje

ARIA inspiruje na ALRK 2019

To było inspirujące spotkanie z Dariuszem Lewandowskim, CEO ARIA: o życiu poza korporacją, o budowaniu firmy zupełnie od podstaw, o etyce i przyzwoitości, o konieczności ciągłego zadawania sobie pytania: dlaczego? A także o tym, co wspólnego mają ze sobą Steve Schwarzman, Ray Dalio i Lee Iacocca.

Młodzi profesjonaliści z Akademii Liderów Rynku Kapitałowego zadawali pytania, a Lewandowski odpowiadał: „Jeśli zamiast korporacji zdecydujecie się na budowę własnego biznesu, znajdziecie się w zupełnie innym świecie. W świecie, w którym nie miejsca na hasło: tego nie da się zrobić. W świecie, w którym liczy się nieustanne poszukiwanie nowych rozwiązań”.

Dlaczego Lewandowski zdecydował się na budowę firmy inwestycyjnej? „Bo to szansa na wykorzystanie 100 procent ekonomicznej wiedzy i doświadczeń ze studiów i pracy zawodowej. To szalenie ciekawa, wymagająca i pochłaniająca branża”. W kogo najczęściej inwestuje? „W tych, którzy są autentyczni, zaangażowani, znają biznes na wylot – idą własną drogą do celu. Bo tylko najmądrzejsi ludzie idą własną drogą”.

Zdaniem Lewandowskiego w biznesie przede wszystkim ważna jest niezależność: „Reed Hastings tworząc Netflix opracował procedury na wszelkie potencjalne operacje w firmie. Szybko przekonał się, że nie tędy droga – że lepiej premiować swobodę i odpowiedzialność”. Czym zatem wyróżnia się ARIA? „Autorskim podejściem i prywatnym kapitałem, który gwarantuje biznesową wolność”.

Akademia Liderów Rynku Kapitałowego to program wyjątkowych szkoleń i staży przeprowadzanych przez Fundację im. Lesława Pagi przy współpracy z wiodącymi instytucjami finansowymi, w tym z ARIA. Poprzez udział w Akademii uczestnicy zdobywają praktyczną wiedzę i doświadczenie na rynku, a sam projekt trwa nieprzerwanie od 14 lat. 

Powrót