06 marca 2019
Publikacje

Puls Biznesu: bootcamp programistyczny SDA to czwarta inwestycja ARIA

Kierując się rynkowymi trendami rodzimy fundusz postawił na spółkę Software Development Academy. Pomoże jej w rozwoju programów szkoleniowych dla specjalistów IT – poinformował „Puls Biznesu”.

SDA to wiodąca firma na rynku bootcampów programistycznych w Europie Środkowo – Wschodniej. Prowadzi kursy programowania dla klientów indywidualnych, firm i instytucji. Obecna jest w Polsce, a także w Rumunii, Estonii, na Litwie i Łotwie. W 2018 roku SDA „wypuściła” na rynek 1500 programistów – więcej niż niektóre polskie uczelnie. ARIA zainwestowała w SDA w ramach ticketu od 1 do 5 mln euro. Kapitał przeznaczony zostanie na:

  • międzynarodową ekspansję – umocnienie pozycji lidera w Rumunii (osiągniętej w ciągu 12 miesięcy działalności), dalszy rozwój działalności na rynkach bałtyckich, a także wejście na kolejne rynki w Europie Środkowo – Wschodniej; SDA już teraz jest podmiotem świadczącym swoje usługi najszerzej w obrębie tego regionu Europy,
  • dywersyfikację biznesu poprzez rozpoczęcie świadczenia usług w trybie online.

– Dla Arii jest to czwarta inwestycja. W portfelu funduszu znalazły się już System 3E (innowacyjny format budowy domów jednorodzinnych i w zabudowie szeregowej, wykorzystujący m.in. bezspoinową budowę ścian), Survicate, czyli spółka rozwijająca narzędzie do „zbierania informacji o klientach i pomysłów na poprawę stron internetowych” oraz Livespace, CRM mający zwiększyć produktywność zespołów sprzedażowych – zauważył „Puls Biznesu”. – Firmę zakładaliśmy osiem lat temu, zupełnie od zera, samodzielnie finansując biznes. Również teraz działamy zgodnie z zachodnioeuropejskimi i amerykańskimi trendami i na czysto rynkowych zasadach inwestujemy prywatne pieniądze w dobrze rokujące projekty technologiczne. W Polsce rynek wygląda jednak inaczej. Większość funduszy posiłkuje się publicznymi grantami i inwestuje do 1 mln zł. My wspieramy firmy w fazie szybkiego wzrostu i oferujemy im więcej. Wypełniamy tzw. lukę kapitałową, jaka powstała na rodzimym rynku — powiedział w artykule Dariusz Lewandowski, CEO ARIA. Pełna treść artykułu znajduje się pod linkiem.

Powrót