02 grudnia 2021
Wydarzenia

Nethone polskim zwycięzcą rankingu „Deloitte Technology Fast 50 Central Europe”

„Deloitte Technology Fast 50 Central Europe” to już 22. edycja rankingu najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie Środkowowschodniej. Polskim zwycięzcą rankingu został Nethone – spółka portfelowa ARIA, która w kategorii głównej „Technology Fast 50” zajęła 6. miejsce!

Do tegorocznej edycji zgłosiło się aż 450 firm (o 150 więcej niż w roku ubiegłym). Świadczy to o tym, że środkowoeuropejskie spółki stają się coraz silniejsze, bardziej konkurencyjne i rozwijają się w coraz szybszym tempie. Do tego rozwoju przyczyniła się również pandemia – wymusiła na wielu branżach inwestycje w technologie, stając się tym samym kołem napędowym rozwoju działalności firm technologicznych oraz szansą na podój nowych rynków.

Nethone dostarcza swoim klientom oprogramowanie oparte na sztucznej inteligencji – Know Your Users (KYU), które umożliwia kompleksowe zrozumienie zachowania użytkownika oraz zapobiega popełnianiu defraudacji środków w kanałach online. Korzystając z odpowiednio wytrenowanych modeli uczenia maszynowego, Nethone wykrywa i uniemożliwia popełnianie oszustw przy użyciu kart płatniczych, oraz chroni przed ATO, czyli nieuprawnionym przejęciem dostępu do kont użytkowników. Nethone w 2020 r. zwiększył swoje przychody o 2524% w porównaniu do roku 2017, ARIA zainwestowała w spółkę w lipcu 2021 r. – od tego momentu urosła ona o około 55%.

Gratulujemy znalezienia się w zestawieniu Deloitte również innym polskim spółkom!

Pełny ranking dostępny pod linkiem.

Powrót