09 października 2019
Publikacje

Maciej Kania dołączył do zespołu ARIA

Do zespołu ARIA dołączył Maciej Kania, Investment Associate. Maciej odpowiada za realizację procesów inwestycyjnych oraz opracowanie strategii i exitów dla spółek portfelowych. Dziś odpowiedział nam na kilka pytań. Poznajcie się!

Dlaczego ARIA?

Zawsze chciałem pracować w funduszu private equity, który docenia ludzi, widzi w nich wartość i – przede wszystkim – w nich inwestuje. Ponadto, z dużą satysfakcją, odpowiadam w ARIA zarówno za procesy inwestycyjne, jak i rozwój spółek portfelowych.

Najbardziej wzbogacę ARIA dzięki…

… różnorodnemu międzynarodowemu doświadczeniu, co pozwala mi na głębszą analizę i umożliwia spojrzenie z różnych punktów widzenia. W trakcie pracy w EY w Londynie, doradzałem czołowym funduszom private equity na świecie, więc rozumiem ten świat – najlepsze rozwiązania mogę zaimplementować właśnie w ARIA.

Moje największe osiągnięcie zawodowe to… 

Doradztwo przy sprzedaży części brytyjskiego koncernu, z branży consumer products, należącego do indeksu FTSE100, w transakcji wartej £2.8 mld.

Po pracy pasjonuje mnie…

Narty, podróże, gra w squasha

Maciej Kania – absolwent Ekonomii na University of Southampton oraz członek Institute of Chartered Accountants in England and Wales. Pracował jako doradca transakcyjny w londyńskim oddziale Ernst & Young, specjalizując się w transakcjach private equity. Wcześniej doradzał SMEs w Smith & Williamson z siedzibą w Bristolu. Karierę zawodową zaczynał jako analityk finansowy w Lloyds Banking Group w Londynie.

Powrót