24 października 2023
Wydarzenia
Inwestycja w Inuru

Inuru pozyskuje 10 mln € na dalszy rozwój i rusza ze sprzedażą w USA

ARIA, wraz z wiodącym prywatnym inwestorem z branży LED oraz Aper Ventures i Adamed Pharma, zainwestowała 10 milionów Euro w Inuru – polską firmę technologiczną z siedzibą w Berlinie, która zmienia zasady gry w technologii druku światła.

Świecąca technologia

Projekt Marcina Ratajczaka i Patryka Barkowskiego to 10 lat badań i testów, które zaowocowały opracowaniem technologii, umożliwiającej „drukowanie światłem” i umieszczanie diod OLED na każdej powierzchni. Produkt wykonany jest ze związków organicznych – pod względem wykorzystanych materiałów, światło od Inuru nie wykorzystuje m.in. kabli ani toksycznych dla środowiska elementów.

OLED’y od Inuru można integrować z przedmiotami codziennego użytku z myślą o rozrywce, bezpieczeństwie i marketingu. Współpraca z globalnymi liderami innowacji, takimi jak Coca-Cola, Cattier, CEACO czy Displate spowodowała, że technologia dojrzała i mogła wejść na amerykański rynek zabawek i gier, wprowadzając do sieci sklepów Walmart swój pierwszy produkt. Ta skala umożliwiła wytwarzanie doskonałych produktów w sposób bardziej wydajny i opłacalny, co ostatecznie przyniesie korzyści szerszemu rynkowi.

By odpowiedzieć na rosnący popyt, Inuru tworzy nową linię produkcyjną w pobliżu Berlina, która umożliwi znacznie obniżyć koszty produkcji.

Dlaczego Inuru?

Od 2012 roku Inuru realizuje misję zrewolucjonizowania sposobu myślenia o świetle. Z 25 zarejestrowanymi patentami i ponad 20 nagrodami branżowymi, Inuru robi furorę w świecie technologii. Świecące etykiety mogą nie tylko zamienić dowolny produkt w dzieło sztuki, ale także dostarczać instrukcji dotyczących przyjmowania leków lub informować o upływającym terminie ważności produktów.

„Inwestycja Adamed potwierdza pilną potrzebę lepszego oznaczania leków. Nasze etykiety OLED umożliwiają firmom farmaceutycznym wspierać przestrzegania zaleceń lekarskich i pomagają pacjentom odzyskać kontrolę nad swoim zdrowiem.” – dodaje Marcin Ratajczak, CEO Inuru.

„Nasze rosnące zaangażowanie w Inuru jest wyrazem słuszności naszej pierwotnej tezy inwestycyjnej. Uruchamiając nowy fundusz, zidentyfikowaliśmy megatrendy, takie jak personalizacja, cyfryzacja oraz dbałość o środowisko i ochronę planety. Inuru wpisuje się w każdą z tych kategorii. Byliśmy pierwszym funduszem VC, który zainwestował w Inuru w 2020 roku w środku pandemii i jesteśmy zobowiązani do wspierania jego dalszego rozwoju” – tłumaczy Dariusz Lewandowski, CEO ARIA.

Nowe cele i możliwości na horyzoncie

Kolejna runda finansowania pozwoli spółce otworzyć się na nowe perspektywy. W najbliższym czasie, Inuru chce przede wszystkim zwiększyć bezpieczeństwo przyjmowania leków, tworząc inteligentne i interaktywne etykiety.

„Dążąc do wykorzystania naszej technologii OLED w celu zrewolucjonizowania branży opieki zdrowotnej i FMCG, przyglądamy się różnym możliwościom finansowym, w tym wejściu na giełdę. To stanowi część strategii kapitałowej, która pozwoli nam podtrzymać nasze cele, czyli szybkie skalowanie i ułatwienie nam wejścia na nowe rynki, geograficznie i w różnych branżach” – powiedział Robert Chudala, dyrektor finansowy Inuru.

Więcej o inwestycji przeczytasz także na łamach Pulsu Biznesu.

Powrót