Najlepsi zostają z nami na dłużej! Mikołaj Andrzejak, po zakończeniu summer internship, zdecydował się kontynuować rozwój kariery zawodowej w ARIA. Mikołaj pracuje na stanowisku Investment Analyst i jest odpowiedzialny za biznesową i finansową analizę celów inwestycyjnych funduszu. Dziś odpowiedział nam na kilka pytań. Poznajcie się!

Dlaczego ARIA?

Praca w ARIA pozwala mi zdobyć szerokie doświadczenie i wziąć na siebie poważnie zadania – jestem w stanie zrobić więcej niż osoby na podobnym etapie kariery zawodowej. Mam tu możliwość dogłębnego zrozumienia biznesów, którymi fundusz jest zainteresowany i poznania ludzi, którzy za nimi stoją. Dużym atutem ARIA są ludzie – tworzymy zespół składający się z osób pełnych profesjonalizmu, bezpośrednich i otwartych.

Najbardziej wzbogacę ARIA dzięki…

… determinacji do działania i dążenia do zrozumienia rzeczy nieoczywistych. Różnorodność doświadczeń jakie wyniosłem ze środowiska informatycznego, gamingowego oraz z pracy w McKinsey & Co czy Grant Thornton, pozwala mi szybko zrozumieć schematy i mechanizmy stojące za zjawiskami zachodzącymi w biznesie. Jest to szczególnie istotne w tej branży.

Moje największe osiągnięcie zawodowe to… 

… zorganizowanie projektu London Study Excursion pozwalającego studentom z Polski poznać świat inwestycji i finansów w jego europejskim centrum. Podczas LSE nawiązaliśmy współpracę z wiodącymi bankami inwestycyjnymi i funduszami takimi jak Oaktree Capital Management, Rothschild & Co, czy Macquarie. Projekt pozwolił wielu osobom zweryfikować swoje plany na przyszłość i uzyskać motywację do dalszego rozwoju.

Po pracy pasjonuje mnie…

… odkrywanie nowej muzyki – niezależnie od gatunku, gry komputerowe – szczególnie strategiczne, esport, innowacje i nowinki technologiczne, europejska i polska piłka nożna.

Newsletter