SYSTEM 3E NA TARGACH MCE/BEX ASIA W SINGAPURZE

Minister Lawrence Wong na otwarciu BEX and MCE Asia 2016.  Źródło: straproperty.my

 

Już 12 września System 3E weźmie udział w największych targach zielonego rynku budowlanego w Azji. MCE/BEX Asia 2017 w Singapurze, to okazja aby pokazać się wśród międzynarodowych wystawców innowacyjnych i energooszczędnych rozwiązań z branży budowlanej.

„Udział w tragach jest odpowiedzią na coraz większe zainteresowanie Systemem 3E oraz rosnącą liczbę zapytań ofertowych napływających z tej części świata” – mówi Dariusz Lewandowski, zarządzający ARIA Fund. „Planujemy serię spotkań biznesowych z potencjalnymi inwestorami, wykonawcami i architektami z tamtego regionu” – dodaje Łukasz Czapliński, dyrektor ds. rozwoju Systemu 3E.

Obaj panowie spotkają się również z lokalnymi mediami.

Wydarzenia BEX/MCE będziemy relacjonować Państwu na bieżąco.

 

ARIA na leAD Selection Days

Możliwość spotkania 40 innowacyjnych przedsiębiorców i praca na ich pomysłami jest fantastyczną sprawą – Michał Gocłowski, Dyrektor Marketingu ARIA.

 

6 i 7 lipca Michał Gocłowski, reprezentując ARIA, brał udział w procesie selekcji najlepszych projektów w programie leAD Sports Accelerator. Pierwsza edycja w liczbach to: 480 aplikacji z całego świata i 41 finalistów etapu finałowego w Berlinie. Obie liczby znacząco przekroczyły najbardziej optymistyczne szacunki organizatorów.

Wyjątkowość programu leAD opiera się na precyzyjnym dopasowaniu, jest to bowiem platforma dedykowana innowacjom w branży sportowej. Wynika to w dużej mierze z wizji założycieli leAD, wnuków Adiego Dasslera, twórcy marki Adidas.

 

leAD wyróżnia także dbałość o szczegóły, takie jak wybór miejsca –  historyczny Funkhouse w Berlinie –  czy wyjątkowo przyjemne przerwy odświeżające z sesjami Jogi. To wszystko powoduje, że czas mija w fantastycznej atmosferze i pozostaje na długo w pamięci.

To były bardzo intensywne, a jednocześnie satysfakcjonujące dwa dni. Możliwość spotkania 40 innowacyjnych przedsiębiorców i praca na ich pomysłami jest fantastyczną sprawą – powiedział Michał Gocłowski, Dyrektor Marketingu ARIA.

Polskę reprezentował interesujący startup: Ronzo.pl. Jest to producent suplementów diety dla sportowców, który wykorzystuje do produkcji białko pochodzące ze świerszczy.

Po dwóch dniach, których rytm wyznaczały 20 minutowe sesje mentor-aplikant oraz po burzliwych obradach jury poznaliśmy finalistów, którzy od września będą udoskonalać swoje projekty pod okiem ekspertów i mentorów.

Lista laureatów:

 

 1. Skinners – sprzęt sportowy, nowy rodzaj obuwia
 2. Unit 1 –sprzęt sportowy, kask i słuchawki sportowe
 3. Winmill– IoT, narzędzie szkoleniowe do hokeju
 4. fitto nutrition – IoT consumer health , rozwiązanie żywieniowe z Izraela
 5. reachbird – sports management, narzędzie marketingowe dla mediów społecznościowych
 6. accuwear – IoT, innowacyjny system śledzenia pozycji startowej
 7. bstoked – market place, platforma do rezerwacji sportowych
 8. Bioboards LandSurf –sprzęt sportowy, miejska deska surfingowa z nowatorskimi czujnikami
 9. Venuzle – zarządzanie sportem, oprogramowanie do zarządzania lokalizacjami sportowymi
 10. 2020 armor -sprzęt sportowy, inteligentne ochraniacze do sportów walki
 11. Evolve Basketball – aplikacja sportowa , wirtualna aplikacja szkoleniowa
 12. Sentier Adventure Gear – sprzęt sportowy, torba podróżna dla rowerzystów
 13. Valtik Foods – żywność sportowa, napój nawadniający z Kolumbii
 14. The Movement Athlete,  – aplikacja sportowa – exercise app for bodyweight movement disciplines
 15. Wingfield, IoT –aplikacja i system śledzenia dla tenisistów
 16. ForwardGame AR –apka łącząca aplikację do biegania z grą
 17. WhoKnowsWins, zakłady, platforma zakładów społecznościowych
 18. Horse Analytics  – IoT – system monitorowania koni

Dowiedz się więcej na: leadsportsaccelerator.com

 

ARIA w mediach

 

W ubiegłym tygodniu spółka celowa funduszu ARIA Nowych Technologii FIZ AN, podpisała umowę inwestycyjną ze spółką rozwijającą projekt Survicate. To już drugi projekt w ciągu ostatnich dwóch miesięcy – poprzednim była platforma internetowa typu marketplace – yestersen. Inwestycja wzbudziła zainteresowanie mediów zarówno polskich jak i zagranicznych. Informacje dotyczące transakcji oraz Survicate pojawiły się między innymi w Rzeczpospolitej oraz na mamstartup.pl

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z Kamilem Rejentem, prezesem Survicate w Rzeczpospolita TV: wywiad – ankieta może pomóc w biznesie oraz kilku ciekawych artykułów po polsku:

innpoland.pl
antyweb.pl
mamstartup.pl
di.com.pl
ccnews.pl

i po angielsku:

150sec.com
eu-startups.com
whogotfunded.com

Rzeczpospolita oraz Parkiet cytowały również wypowiedzi Seweryna Żołyniaka, maklera papierów wartościowych i analityka finansowego ARIA Fund:

Przejęcia w Polsce nie zwalniają tempa (Rzeczpospolita)
Firmy nadal uciekają z warszawskiej giełdy (Rzeczpospolita)
Wiodący akcjonariusze chcą wycofać Paged z giełdy (Parkiet)

ARIA Nowych technologii FIZ-AN inwestuje w Survicate

Jesteśmy przekonani, że dzięki środkom zainwestowanym przez Fundusz, spółka stanie się jednym z 5 czołowych globalnych graczy. Jesteśmy spokojni o jej przyszłość i stabilny rozwój – Dariusz Lewandowski, CEO ARIA.

29 czerwca 2017 roku w Warszawie grupa inwestorów, w tym spółka celowa funduszu ARIA Nowych Technologii FIZ AN, podpisała umowę inwestycyjną ze spółką rozwijającą projekt Survicate. Spółka wyemituje nowe udziały, które inwestorzy obejmą za łączną kwotę 3,6 mln zł. Wiodącym inwestorem tej rundy finansowania została spółka celowa funduszu ARIA Nowych Technologii FIZ AN, inwestując 2,6 mln zł, przy czym wkład pozostałej grupy wyniósł 1 mln zł. Tym samym Fundusz stanie się również największym inwestorem w spółce.

Survicate jest narzędziem służącym do zbierania opinii klientów. Jego podstawową funkcjonalnością są nieinwazyjne ankiety wyświetlane użytkownikom stron internetowych. Opinie są również zbierane poprzez kwestionariusze czy ankiety zamieszczane w wiadomościach e-mail.
Obecnie jest to jedyne tak kompleksowe narzędzie służące do zbierania opinii klientów dostępne dla małych i średnich przedsiębiorstw. Konkurencja najczęściej oferuje pojedyncze funkcje lub skupia się na korporacjach, dostarczając produkty bardzo skomplikowane lub drogie.

Klienci spółki zlokalizowani są w ponad 70 państwach na całym świecie, włączając nawet takie kraje jak Peru, Nowa Zelandia i Kolumbia. Użytkownikami Survicate są między innymi PZU, Castorama, Oberlo, District of Columbia Public Schools czy Booksy.

Survicate działa w modelu SaaS (Software as a Service – z ang. oprogramowanie jako usługa). Oznacza to, że aplikacja działa w chmurze – jest przechowywana na serwerach spółki i udostępniana użytkownikom przez Internet, co eliminuje potrzebę instalacji oprogramowania na komputerze klienta. Jest to również nowoczesny sposób generowania przychodów, ponieważ klienci uiszczają opłatę za oprogramowanie w modelu abonamentowym, dzięki czemu spółka otrzymuje stały strumień przychodów.

Jeszcze rok temu zespół Survicate skupiał się przede wszystkim na rozwoju produktu. Dziś aplikacja jest już dopracowana i sprawdzona, a ilość klientów i przychodów rośnie w bardzo dynamicznym tempie. Zainwestowany kapitał przeznaczony będzie na dalszy rozwój produktu oraz intensywne działania marketingowe i sprzedażowe.

– Jesteśmy przekonani, że dzięki środkom zainwestowanym przez Fundusz, spółka stanie się jednym z 5 czołowych globalnych graczy. Jesteśmy spokojni o jej przyszłość i stabilny rozwój – powiedział Dariusz Lewandowski, prezes ARIA Fund.

W poprzedniej rundzie spółka zebrała kwotę 510 tys. zł. Wśród inwestorów były m.in. fundusze Innovation Nest, Huge Think oraz Alpha Capital.

Między godziną 11.20 a 12.00, 5 lipca 2017, Kamil Rejent, CEO Survicate, będzie gościem Rzeczpospolita TV.

O Survicate pisali między innymi:
https://retailnet.pl/2016/10/21/112834-survicate-analityka-wskazuje-problem-a-ankieta-przyczyne/
https://www.supermonitoring.pl/blogpl/wejrzyj-mysli-twojego-klienta-survicate/
http://mamstartup.pl/inside/10334/osiagamy-miesieczny-przychod-w-wysokosci-12-tys-dolarow-podsumowanie-roku-survicate
https://www.g2crowd.com/categories/survey/top/small-business/products

CEO ARIA Dariusz Lewandowski dla NEWSERIA.PL

Jesteśmy przekonani, że Yestersen może odegrać rolę wiodącego gracza na rynku europejskim

W wywiadzie dla agencji informacyjnej Newseria Innowacje, CEO ARIA, Dariusz Lewandowski analizuje sytuację startupów poszukujących finansowania i dzieli się wizją rozwoju platformy internetowej sprzedaży mebli vintage – yestersen.pl – spółki portfelowej ARIA. Video poniżej.

Materiał w serwisie Newseria

Nowoczesna fabryka elementów Systemu 3E na ukończeniu

W Radomsku, w centralnej Polsce, dobiega końca budowa nowoczesnej fabryki Systemu 3E. Zdjęcia powietrzne wykonane z dronów przedstawiają silosy, hale produkcyjne, wiaty do składowania gotowych wyrobów oraz piec do ekspandacji perlitu. Fabryka zaspokoi międzynarodowy popyt przez kilka pierwszych lat funkcjonowania.

Zakład nie będzie emitować szkodliwych substancji do atmosfery, ma w pełni zautomatyzowanę produkcję i będzie używać ciepła powstałego podczas obróbki perlitu do zapewnienia optymalnych warunków termicznych w magazynie dojrzewania elementów. Dzięki temu jest Ekologiczny, Ekonomiczny i Energooszczędny tak, jak System 3E. Przewidziany start produkcji planowany jest na ostatnie kwartały bieżącego roku.

Półmetek BMW Golf Business League

Źródło: http://biznes-liga.pl/

W tym tygodniu w Sobieniach Królewskich pod Warszawą BMW Golf Business League 2017 osiągnęła półmetek.

Za nami przystanki we Wrocławiu i Olsztynie,  przed nami emocje w  Trójmieście, Częstochowie, a na deser wielki finał we Wrocławiu.

Oprócz patronowania turniejowi, ARIA przyznaje nagrody w konkursie „closest to the pin”, w którym zwycięża golfista plasujący piłkę najbliżej dołka. W Warszawie zwyciężył Pan Andrzej Macygon, który osiągnął wynik 2.24 m na dołku nr. 12. Gratulujemy! Więcej informacji na temat BMW Golf Business League 2017 tutaj.

ARIA i finał leAD Sports Accelerator

Po 4 miesiącach poszukiwań najbardziej obiecującego sportowego startupu, leAD – legacy of Adi Dassler – akcelerator typu seed, stworzony przez wnuków założycieli  Adidasa, zebrał 480 aplikacji. Do etapu selekcji zakwalifikowało się 30 najlepszych projektów.

W dniach 6 i 7 lipca finaliści przyjadą do Berlina, aby zaprezentować się przed komisją złożoną z akcjonariuszy, ekspertów branżowych oraz inwestorów. ARIA będzie reprezentował Dyrektor Marketingu, Michał Gocłowski.

Podczas dwóch dni panel mentorski pogłębi wiedzę na temat start-upów oraz zbada ich potencjał, by ostatecznie wybrać 15 najlepszych, które we wrześniu przystąpią do programu. Dowiedz się więcej.

WE’RE HIRING

* we expect you use this equation on daily basis

Investment Analyst needed!

ARIA is a privately established Polish investment firm with focus on Poland, Germany and Central Europe. ARIA is looking for early stage, first & second round investments in new technology sector. We seek to create positive economic impact and long-term value for our investors, the companies we invest in, and the communities in which we work. We do this by using extraordinary people and flexible capital to help companies solve problems.

Since 2011 we uncover value by identifying great companies and enhancing their performance by providing strategic capital and outstanding management talent.  We aim to grow stronger enterprises, create jobs, and enable our portfolio companies to build lasting value for our investors, their employees and all stakeholders.

 

Job Title:

Investment Analyst/Associate

Job Description:       

ARIA’s Private Equity/Venture Capital fund is looking for an Analyst. The core focus of ARIA’s fund is to evaluate, analyze and summarize valuation of target companies.

In addition, the group is responsible for forecasting financials, producing fund level performance records and analytics, as well as preparing various LP and management reports and requests. Other responsibilities may include supporting the broader finance and investor relations teams on an ad hoc basis in dealing with clients and investors and in fulfilling management requests.

 • Prepare discounted cash flow (DCF), performance multiple (PM) and other valuation models
 • Compile documentation to support actual financial and company comparable assumptions used in the valuation models
 • Assess underlying assumptions used to develop DCF, performance multiples, and other valuations
 • Maintain, prepare and analyze summary valuation and performance schedules
 • Participate in discussions with and provide deliverables to Investment Committee as well as External and Internal Audit groups
 • Update quarterly models to reflect actual performance, and roll future cash flows. Complete variance analyses
 • Assess value creation drivers that have contributed to changes in valuations over the holding period of each investment
 • Assist in enhancing the group’s reporting processes, procedures and analytics
 • Participate in various group initiatives and projects.
Qualifications: 
 • Bachelor’s Degree in Finance, Economics, Accounting or a quantitative discipline (preferred), or 1 to 3 years of experience in a financial role
 • Ability to communicate effectively both orally and in writing in Polish and English
 • Ability to adapt to new challenges in a dynamic and fast paced environment while handling multiple projects
 • Keen attention to details
 • Ability to prioritize deliverables and meet demanding deadlines
 • Ability to display confidence when discussing valuations
 • Ability to work well within a team-oriented environment or individually
 • Strong analytical skills
 • Previous valuation experience is a plus
 • Proficiency in Excel and PowerPoint is required

 

All qualified applicants will receive consideration for employment without regard to race, color, religion, sex, age, disability, sexual orientation, national origin or any other category protected by law.

Please send your resume to:   hr@ariafund.com

Yestersen wspierany przez Google


Source: https://goo.gl/nCPuYX

Yestersen, spółka portfelowa ARIA, znalazł się w prestiżowym gronie start-upów wspieranych przez Google w ramach pierwszej edycji programu Campus Residency. Jest to trwający sześć miesięcy program akceleracyjny dla startupów w fazie wzrostu, który odbywaja się pod auspicjami Campus Warsaw. Program ma umożliwić strategiczny rozwój na skalę globalną, oferując m.in. dostęp do mentorów Google czy bezpłatną przestrzeń roboczą na terenie Campusu. Spodziewane rezultaty to istotny wzrost przychodów i zwiększenie bazy klientów. Pozostałe firmy, które zakwalifikowały się do programu to Autenti, Xchanger.io, Quotiss, WealthArc , UserEngage i Kredytmarket.
Więcej informacji: Businessinsider