26 lipca 2017 ariauser

Rewolucja w sporcie nadchodzi – Fitto

Zamiast zastanawiać się jaki suplement jest mi potrzebny, kiedy go wziąć i kiedy znaleźć czas na zakupy, wystarczy Fitto.

 

leADSportAccelerator, wspierany przez ARIA, wybrał w lipcu podczas Selection Days startupy, które weszły do finału programu. Zaczynamy cykl, prezentujący przedsięwzięcia, które zrobiły na nas największe wrażenie.

Fitto to założony przez Ariego Friedricha i Yaniva Leviego startup z branży IoT (internet of things). Sami twórcy określają go mianem „connected nutrition” co można tłumaczyć na polski jako „inteligentne żywienie”

Żeby korzystać z Fitto wystarczy ustawić swój profil w aplikacji, kupić kapsułki i wypijać je zgodnie z rekomendacją inteligentnego bidonu ( ang. Smart bottle). Bidon informuje użytkownika, kiedy i jaką odżywkę należy wziąć oraz śledzi poziom nawodnienia i ilość konsumpcji. Kapsułki z odżywkami i suplementami są dobierane do indywidualnych planów treningowych, w czasie wywiadu udzielanego aplikacji. Dodatkowo aplikacja pobiera dane o aktywności użytkownika z innych aplikacji sportowych oraz bidonu.

Założyciele Fitto mimo młodego wieku są znani w branży i pracowali m.in. dla Intela i Anobit, ten ostatni to startup specjalizujący się w półprzewodnikach, kupiony przez Apple za około $500 000 000.

 

Odwiedź stronę Fitto