4 lipca 2017 ariauser

ARIA Nowych technologii FIZ-AN inwestuje w Survicate

Jesteśmy przekonani, że dzięki środkom zainwestowanym przez Fundusz, spółka stanie się jednym z 5 czołowych globalnych graczy. Jesteśmy spokojni o jej przyszłość i stabilny rozwój – Dariusz Lewandowski, CEO ARIA.

29 czerwca 2017 roku w Warszawie grupa inwestorów, w tym spółka celowa funduszu ARIA Nowych Technologii FIZ AN, podpisała umowę inwestycyjną ze spółką rozwijającą projekt Survicate. Spółka wyemituje nowe udziały, które inwestorzy obejmą za łączną kwotę 3,6 mln zł. Wiodącym inwestorem tej rundy finansowania została spółka celowa funduszu ARIA Nowych Technologii FIZ AN, inwestując 2,6 mln zł, przy czym wkład pozostałej grupy wyniósł 1 mln zł. Tym samym Fundusz stanie się również największym inwestorem w spółce.

Survicate jest narzędziem służącym do zbierania opinii klientów. Jego podstawową funkcjonalnością są nieinwazyjne ankiety wyświetlane użytkownikom stron internetowych. Opinie są również zbierane poprzez kwestionariusze czy ankiety zamieszczane w wiadomościach e-mail.
Obecnie jest to jedyne tak kompleksowe narzędzie służące do zbierania opinii klientów dostępne dla małych i średnich przedsiębiorstw. Konkurencja najczęściej oferuje pojedyncze funkcje lub skupia się na korporacjach, dostarczając produkty bardzo skomplikowane lub drogie.

Klienci spółki zlokalizowani są w ponad 70 państwach na całym świecie, włączając nawet takie kraje jak Peru, Nowa Zelandia i Kolumbia. Użytkownikami Survicate są między innymi PZU, Castorama, Oberlo, District of Columbia Public Schools czy Booksy.

Survicate działa w modelu SaaS (Software as a Service – z ang. oprogramowanie jako usługa). Oznacza to, że aplikacja działa w chmurze – jest przechowywana na serwerach spółki i udostępniana użytkownikom przez Internet, co eliminuje potrzebę instalacji oprogramowania na komputerze klienta. Jest to również nowoczesny sposób generowania przychodów, ponieważ klienci uiszczają opłatę za oprogramowanie w modelu abonamentowym, dzięki czemu spółka otrzymuje stały strumień przychodów.

Jeszcze rok temu zespół Survicate skupiał się przede wszystkim na rozwoju produktu. Dziś aplikacja jest już dopracowana i sprawdzona, a ilość klientów i przychodów rośnie w bardzo dynamicznym tempie. Zainwestowany kapitał przeznaczony będzie na dalszy rozwój produktu oraz intensywne działania marketingowe i sprzedażowe.

– Jesteśmy przekonani, że dzięki środkom zainwestowanym przez Fundusz, spółka stanie się jednym z 5 czołowych globalnych graczy. Jesteśmy spokojni o jej przyszłość i stabilny rozwój – powiedział Dariusz Lewandowski, prezes ARIA Fund.

W poprzedniej rundzie spółka zebrała kwotę 510 tys. zł. Wśród inwestorów były m.in. fundusze Innovation Nest, Huge Think oraz Alpha Capital.

Między godziną 11.20 a 12.00, 5 lipca 2017, Kamil Rejent, CEO Survicate, będzie gościem Rzeczpospolita TV.

O Survicate pisali między innymi:
https://retailnet.pl/2016/10/21/112834-survicate-analityka-wskazuje-problem-a-ankieta-przyczyne/
https://www.supermonitoring.pl/blogpl/wejrzyj-mysli-twojego-klienta-survicate/
http://mamstartup.pl/inside/10334/osiagamy-miesieczny-przychod-w-wysokosci-12-tys-dolarow-podsumowanie-roku-survicate
https://www.g2crowd.com/categories/survey/top/small-business/products